• Vet Agro - Fiprex - Spot On - Krople do zwalczania kleszczy, pcheł i wszy u psów - L

Vet Agro - Fiprex - Spot On - Krople do zwalczania kleszczy, pcheł i wszy u psów - L

32.00
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu Sprzedaż WYŁĄCZNIE z odbiorem osobistym
Cena przesyłki 9.99
Odbiór osobisty 0
Dostawa Osiedle Graniczna - Wrocław - GRATIS 0
Paczkomaty InPost 9.99
Kurier 9.99
Dostępność Mało
EAN 5909997066684
Zostaw telefon

Krople do zwalczania kleszczy, pcheł i wszy u psów o masie 20-40kg

Fiprex® to linia weterynaryjnych produktów leczniczych przeznaczona do zwalczanie kleszczy, pcheł i wszy u psów i kotów. Fiprex® SPOT-ON jest roztworem do nakrapiania bezpośrednio na skórę. Substancją czynną zawartą w preparatach linii Fiprex® jest fipronil – insektycyd i akarycyd, łączący wysoką skuteczność w eliminowaniu kleszczy i pcheł z niską toksycznością dla zwierzęcia i jego otoczenia a przede wszystkim dla człowieka.

Produkty z linii Fiprex® eliminują większość kleszczy wgryzionych w skórę Twojego czworonoga w ciągu 24-48 godzin od zaaplikowania, natomiast w stosunku do pcheł obecnych i wgryzionych w skórę – działają praktycznie natychmiastowo - zabijając je. Produkty z linii Fiprex® tworzą na skórze zwierzęcia warstwę ochronną skutecznie zabezpieczając przed ponowną inwazją kleszczy do 4 tygodni oraz przed ponowną inwazją pcheł do 8 tygodni. Preparaty nie zabezpieczają przed przyczepieniem się kleszcza do skóry zwierzęcia. Po zabiciu kleszcze zazwyczaj spadają z psa, kota, natomiast te, które pozostaną mogą być usunięte przez delikatne strzepnięcie.

Substancja czynna preparatu (fipronil) wnika w naskórek, skąd jest systematycznie uwalniana na jego powierzchnię, tworząc powłokę ochronną. Preparat wykazuje natychmiastowe działanie bójcze w stosunku do pcheł; kleszcze giną w czasie 24-48 godzin

  • roztwór do nakrapiania dla psów

  • zwalcza inwazję pcheł, kleszczy i wszy
  • działanie zabezpieczające przed ponowną inwazją pcheł utrzymuje się przez okres 8 tygodni, a przed ponowną inwazją kleszczy przez okres 4 tygodni.
  • można stosować jako leczenie wspomagające alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS)

Wskazania lecznicze:

  • Nanieść zawartość tubki - bezpośrednio na skórę, wzdłuż linii kręgosłupa - poczynając od miejsca między łopatkami a kończąc u nasady ogona (w przypadku kota i psów o wadze do 20 kg wystarczy nanieść zawartość odpowiedniej tubki na skórę między łopatkami). Nie należy kąpać psa 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu.

Przeciwwskazania:

  • nie stosować u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub ważących mniej niż 2 kg.
  • nie stosować w przypadku nadwrażliwości na związki fenylopirazolowe.
  • nie stosować u zwierząt chorych lub w okresie rekonwalescencji.
  • nie stosować u królików.

 

UWAGA: ODBIÓR PRODUKTU WYŁĄCZNIE OSOBIŚCIE W NASZYM SKLEPIE STACJONARNYM 

Realizacja zamówienia produktów leczniczych weterynaryjnych OTC nie stanowi sprzedaży wysyłkowej w rozumieniu ustawy z dnia 06 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne. Wobec tego odbiór produktów leczniczych weterynaryjnych OTC odbywa się wyłącznie osobiście przez zamawiającego u przyjmującego zamówienie.


image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
2(3).png