• Kategorie
  • Szukaj
  • Whimzees

image

Gryzaki dentystyczne WHIMZEES opracowano w taki sposób, aby pomóc w usunięciu płytki nazębnej i kamienia nazębnego u dorosłych psów poprzez mechaniczne ścieranie. Dzięki twardej konsystencji i unikatowym wzorom WHIMZEES zachęcają do dłuższego żucia, wydłużając tym samym czas czyszczenia. 

Gryzaki posiadają wypustki i krawędzie ułatwiające czyszczenie trudno dostępnych miejsc na podobieństwo włosia szczoteczki do zębów. Dodatkową zaletą gryzaków dentystycznych jest to, że kiedy pies żuje lub gryzie je przez dłuższy czas, następuje pobudzenie ślinianek i zwiększone wydzielanie śliny do jamy ustnej. Ślina psów ma właściwości przeciwbakteryjne i jest szczególnie skuteczna przeciwko bakteriom Escherichia coli i Streptococcus canis, dzięki czemu może pomóc ograniczyć rozwój płytki nazębnej, poprawiając ogólny stan zdrowia zębów. 

Pielęgnacja zębów jest ważna dla zdrowia psa, ponieważ jeśli jest niewystarczająca, może prowadzić do rozwoju chorób przyzębia. Choroby te są bardzo powszechnym problemem zdrowotnym, występują u 80% psów. W grupie największego ryzyka znajdują się rasy małe i psy w podeszłym wieku. 

Do chorób przyzębia zalicza się wszelkie dolegliwości zdrowotne w obrębie jamy ustnej, m.in. stan zapalny, kamień nazębny, zapalenie dziąseł i paradontozę. Profilaktyka we wczesnym okresie życia może pomóc zmniejszyć częstość występowania i dotkliwość chorób przyzębia u starszych psów. Opiekunowie psów często błędnie uznają nieprzyjemny oddech, kamień, ślinienie się oraz inne objawy za naturalne, tym samym nie dostrzegając wczesnych sygnałów świadczących o złym stanie zębów. 

image