Mokra karma dla dorosłych psów jest pełnowartościowym posiłkiem lub dodatkiem do karmy suchej. Karma ma postać grubo zmielonego pasztetu i dostępna jest w puszkach 200g i 625g przy produkcji których nie użyto bisfenolu (BPA – związek chemiczny, który wpływa niekorzystnie na wiele aspektów zdrowotnych).
Seria Bozita Patè składa się obecnie z 6 rodzajów smaków i składników a oprócz standardowych składników tj. indyk, wołowina, jagnięcina czy łosoś znajdziemy jeszcze łosia (nie mylić z łososiem) i renifera. Jeśli naszemu psiakowi posmakuje pasztet możemy zaserwować mu dodatkowo w tym samym smaku kawałki w sosie (opakowanie kartonikowe 370g) lub suchą karmę dostępną w workach 1,1kg, 3,5kg i 12,5kg. Suchą karmę już wkrótce Wam przybliżę.
Producent zapewnia, że ich produkty są wolne od GMO, a mięso, z którego korzystają są od lokalnych sprawdzonych dostawców i pozbawione są podawanego w innych państwach hormonu wzrostu.
Producent: 🇸🇪 Bozita/Doggy AB Doggyvägen 1 447 84 Vårgårda Szwecja. Bozita to szwedzka firma, która rozpoczęła produkcję karm dla zwierząt w 1903 r. Dzięki naturalnym składnikom i rozwiązaniom sukcesywnie firma się rozwija zwiększa swoje zasięgi.🩺Skład: 🐄🦌🐥
wołowina* (szwedzka, 31%), renifer* (szwedzki, 14%), kurczak* (szwedzki, 14%), minerały, błonnik buraczany*, drożdże*
*składnik naturalny.
Wołowina - mięso wołowe cechuje się dużą wartością łatwo przyswajalnego białka. Zawiera wiele składników mineralnych, takich jak żelazo, potas i wapń oraz jest bogate w kwas linolowy oraz cholinę, dbającą o sprawność funkcji poznawczych Psiaka, przede wszystkim pamięci.
Kurczak - źródło białka, tłuszczy i minerałów
Błonnik buraczany pozyskiwany z korzenia buraka to doskonałe źródło błonnika pokarmowego. Burak ma działanie odkwaszające, a zawarta w nim betanina działa regenerująco na komórki wątroby.
Drożdże stanowią źródło witamin z grupy B, choliny i minerałów.

🩺Skład analityczny:
Białko 9,5%, zawartość tłuszczu 6%, błonnik surowy 0,5%, popiół surowy (minerały) 2% (z czego wapń 0,30% i fosfor 0,25%), wilgotność 81%.

👁 obserwacje:
Wszystkie puszki Bozita Patè wyglądają bardzo podobnie do siebie. Granat z dodatkiem jasnych barw oraz wizerunek biegnącego psiaka. Smaki możemy rozróżnić po kolorze napisu na froncie puszki – w naszym przypadku REN / RETIER / REINDER. Po polsku znajdziemy opis z tyłu puszki. W porównaniu do puszek firm konkurencyjnych puszka Bozity jest ładna. Wiem, wiem dziwnie to brzmi, że metalowa muszka może być ładna, ale ona ma to coś co trudno określić. Dobra lecimy dalej. Puszki występują w dwóch rozmiarach – na mały głód 200g i dla głodomorów 625g. Na puszcze znajdziemy napis Patè - co może sugerować, że w środku znajdziemy karmę w postaci pasztetu … dla mnie karma przypomina raczej mielonkę niż pasztet, ale niech im będzie 😉 Otwieramy wieczko za pomocą zawleczki i widzimy grubo mieloną karmę, dookoła wypełnioną galaretką. Zapach delikatny, przyjemny oczywiście mięsny 😊. Produkt mocno zwarty, ale dzięki półwilgotnej galaretce łatwo daje się łatwo rozdrobnić i nałożyć do psiej miseczki (chociaż mój psiak domagał się swojej porcji jak wyczuł zapach Bozity). Po wyjęciu karmy z opakowania dobrze widać zmielone kawałki mięs – a co to za mięsa? Na opakowaniu i na stronie producenta widnieje opis bardzo krótki wołowina 31%, renifer 14%, kurczak 14%. W sumie 59% mięsa – ale co wchodzi w skład tego mięsa? Jest znacznie lepiej niż przy opisie składu kociej karmy ale jeszcze nie idealnie bo w dalszym ciągu nie wiemy co wchodzi w skład danego mięsa. Prowadzącym mięsem jest wołowina a renifer jest dodatkiem smakowym. Mięso ze zwierząt hodowanych w naturalnych warunkach Szwecji, które są starannie selekcjonowane przez laboratoria Bozity.
Podobnie jak sos w opakowaniach kartonikowych tak tu galaretka robi robotę i karmie dodaje odpowiednich walorów smakowych.
Bozita z reniferem szybko zniknęła z miski Kaprysa – sznaucer, który degustował i testował z nami ten produkt. Domagał się więcej i więcej … smakowało mu.

Ten i podobne produkty z reniferem od Bozity możesz u nas kupić klikająć  >> TUTAJ <<