• Kategorie
  • Szukaj
  • Karmy bezzbożowe

Zboża to źródło węglowodanów, ale nie sprawdzają się w żywieniu wszystkich psów.Karmy ze zbożem mogą być przyczyną stanów zapalnych i problemów z trawieniem.

Psy cierpiące na alergie i nietolerancje powinny stosować odpowiednią dietę, która ograniczy ich problemy zdrowotne. Objawami często są alergia skórna lub nietolerancja pokarmowa, a co za tym idzie – problemy żołądkowe. W takich sytuacjach poleca się specjalną karmę bezzbożową. Bezzbożowa karma zapewnia wysokiej jakości posiłki, nie tylko psom, które mają problemy zdrowotne. Jest polecana również zwierzętom zdrowym. Składa się przede wszystkim z wysokogatunkowego mięsa (królika, bażanta czy jagnięciny) oraz dodatków, takich jak oleje, wyciągi z roślin oraz warzywa.

Karmy słabej jakości zawierają przetworzone zboża, np. makaron, kukurydzę czy produkty sojowe. Nie są one przyswajalne, a podawanie ich psu często skutkuje wysypką skórną czy problemami żołądkowymi, takimi jak biegunka. Słabszej jakości pokarmy zawierają również odpady poprodukcyjne, ulepszacze, konserwanty. 

Karmę bezzbożową można podawać każdemu psu, nawet temu, który nie wykazuje symptomów alergii, nadwrażliwości czy niestrawności.

Hau-Miau oferuje w ciągłej sprzedaży i po atrakcyjnych cenach bezzbożowe karmy mokre i suche dla psów najlepszych producentów tj. Acana, Alpha Spirit, Animonda, Applaws, Brit, Dolina Noteci, Eukanuba, Farmina, Fitmin, John Dog, Josera, MOON FOOD,  Natural Code, Orijen, Purina, Raw Paleo, Taste of the Wild, Wiejska Zagroda, Purina, Royal Canin, Pan Mięsko, Pokusa itp

Polecamy karmy pełnoporcjowe jak również uzupełniające.