Natural Code dla kotów jest karmą uzupełniającą, czyli jest rodzajem pokarmu, który sam w sobie nie jest wystarczający do zaspokojenia dziennego zapotrzebowania na podstawowe składniki pokarmowe dla naszego Pupila. Oznacza to, że karma taka nie może stanowić podstawy diety. Wbrew nazwie nie jest to produkt, który coś uzupełnia. Karma uzupełniająca może natomiast być ciekawym dodatkiem w menu naszego zwierzaka. Można wykorzystać ją w formie przysmaku, nagrody, podczas dosmaczania karmy albo w jako pomoc w zmianie nawyków żywieniowych. Karmy uzupełniające cechują się zwykle dużą smakowitością i dzięki zachęcającej formie filetów w bulionie lub galaretce stanowią atrakcyjną przekąskę. Dlatego też nie można przesadzić, bo potrafią łatwo uzależnić.

Skład każdej puszki czy saszetki od Natural Code jest banalnie prosty. I w tej prostocie tkwi jakość, smak i właśnie te najlepsze składniki. Co znajdziemy w nich? Wyłącznie produkty, które są idealnie dobrane i wyselekcjonowane. Nie znajdziemy sztucznych barwników, ani polepszaczy smaków. Dzięki temu karma ta jest szczególnie dobrze przyswajalna i lekkostrawna, także dla wszystkich kotów cierpiących na alergie pokarmowe lub z wrażliwym układem trawiennym.

W ofercie Natural Code dla kota znajdziemy aktualnie 38 smaków, które występują w puszkach o gramaturze 85g i 170g i saszetkach 70g.

Natural Code to 🇮🇹 Włoska marka założona w 2010 r z inicjatywy Pino Formicola. Po 4 latach działalności producent podjął współpracę z Wydziałem Nauk Weterynaryjnych Uniwersytetu w Turynie. Marka stawia przede wszystkim na jakość surowców. Mięso wykorzystywane do produkcji pochodzi z certyfikowanych gospodarstw wolno wybiegowych, a ryby poławiane są w oceanach. Każdy składnik jest gotowany na parze i jednocześnie konserwowany wodą, w której się gotuje.
🩺 Skład:
Tuńczyk 70%, Groszek 1,75%, Marchewka 1,75%, Młoda kukurydza 1,5%, Woda 25%

🩺 Skład analityczny:
wilgotność 80,50%, surowe białko 16,00%, surowy tłuszcz 0,20%, surowy popiół 1,40%, surowe włókno 0,70%. Energia metaboliczna 76 Kcal/100g.

🐟 Tuńczyk: Tuńczyk jest dobrym źródłem kwasów Omega 3, białka, selenu oraz niektórych witamin i minerałów. Zawiera przyzwoity poziom wilgoci.
⚪️ Groszek: produkt, który ma wysoką zawartość błonnika, witaminy A i witaminy C
🥕 Marchew: jest bogata w beta karoten, witaminę K i B6. Ugotowana i rozdrobniona jest doskonałym dodatkiem węglowodanowym w diecie Twojego kociego mięsożercy.
🌽 Kukurydza: kolejne źródło węglowodanów, jednak posiadające niewielkie wartości odżywcze. Nie zawiera glutenu.

Natural Code posiada ciekawy system oznaczania smaków kodami. Na większości opakowań znajdziemy krótki symbol, dzięki któremu nie musimy pamiętać nazwy pełnego smaku, który najbardziej przypasował naszym mruczkom. Wystarczy, że zapamiętamy, że była to np. puszka o numerze 14. Fajne, prawda? Dodatkowo puszki sąbardzo… kolorowe, co sprawia, że podobają nam się jeszcze bardziej! Trzeba przyznać, że prezentują się naprawdę super! Biorąc pod uwagę, jak wiele różnych karm przewija się przez kocią miskę oraz jak często preferencje smakowe ulegają zmianom, jest to naprawdę doskonałe rozwiązanie! Zapraszam do sprawdzenia wszystkich wariantów smaków jakie posiadamy ofercie i które są dostępne w naszym sklepie internetowym.

👁 Obserwacje:
Sposób oznaczania wariantów smakowych jest dla mnie super rozwiązaniem. Już z daleka wiem czego szukam i nie pomylę się z niczym innym. Puszki na pierwszy rzut oka wydają się małe, ale jak bardzo się mylę twierdząc to. Opakowanie wypełnione jest po brzegi składnikami najlepszej jakości. Od razu po otwarciu puszki unosi się aromat, który niemal przywołuje koty do posiłku.
… a posiłek jest zacny 😊 w każdej puszce duże kawałki ryby jako smak prowadzący i rzucające się w oczy dodatki. W tym przypadku warzywa – widać kuleczki zielonego groszku, kilka malutkich kawałków marchewki i plasterków malutkiej kukurydzy.
W prezentowanej karmie o nr 14 dla dorosłych kotów kluczowym składnikiem jest tuńczyk, mający wysoką wartość odżywczą, bogaty w białko oraz kwasy Omega-3 i jest go aż 70% i warzywa które dostarczają do organizmu m.in. błonnik pobudzający przewód pokarmy do pracy jest prawie 5%. Jest jeszcze 25% wody. Woda, która przez proces gotowania nabiera smaku od podstawowych składników i stanowi niemalże sos, który jeszcze nawilża karmę.

Wygląda znakomicie, pachnie jeszcze lepiej a jak smakuje? Moje koty zakochały się w karmach Natural Code i gdy próbuję zaserwować im coś innego kręcą nosem z długimi wąsami. Może faktycznie już uzależniły się od tej marki? A jeśli nawet to co? Nic - bo jakość, smak i wyjątkowe składniki sprawiają, że nie pozostaje mi nic innego jak życzyć im SMACZNEGO.

Ten i podobne produkty od Natural Code dla kotów i psów możesz u nas kupić klikająć  >> TUTAJ <<